یاری 20 میلیون یورویی دولت آلمان به ناشران و کتابفروشی ها

به گزارش وبلاگ چراغ روشن به نقل از لیوابدو- دولت آلمان یک بودجه حمایتی 20 میلیون یورویی به بعضی بخش های صنعت کتاب برای مقابله با ویروس کرونا اختصاص داده که بین ناشران و کتابفروشی ها برای حمایت از آثار جدید و نیز بهبود خدمات آنلاین توزیع خواهد شد. این یاری اقتصادی در زمره برنامه ملی حمایت از فرهنگ در کشور آلمان قرار گرفته و به زودی یاری های اقتصادی دیگر تا سقف 10 میلیون یورو که شامل حمایت از نویسندگان و مترجمان است به آن اضافه خواهد شد.

یاری 20 میلیون یورویی دولت آلمان به ناشران و کتابفروشی ها

صنعت کتاب آلمان از حمایت قابل توجه دولت استقبال نموده و مونیکا گروتر، وزیر فرهنگ آلمان در بیانیه ای خاطر نشان کردصنعت کتاب آلمان خسارات بسیاری را از بحران همه گیری کرونا تا به امروز متحمل شده. ناشران و کتابفروشی های ستون های مهم فرهنگ به شمار می فرایند و به همین دلیل به آن ها در این بحران یاری می کنیم تا بتوانند روی پای خود بایستند.

این برنامه حمایتی شامل یاری به بخش هایی می گردد که دفتر مرکزی یا شعبه ای از آن در آلمان به فراوری آثار چاپی، دیجیتالی، صوتی به استثنای حقوق مولف اختصاص دارد و به ازای هر عنوان کتاب 7500 یورو اختصاص می یابد که تا 10 هزار یورو قابل افزایش است.

کتابفروشی ها نیز مشروط به اینکه گردش اقتصادی کم تر از 2 میلیون یورو را در سال 2019 گزارش دهند می توانند از این یاری بهرمند شوند که شامل ساخت کتابفروشی ها، آموزش کتابفروش ها، ایجاد وبسایت مدرن تر و خرید ضروریات خواهد شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "یاری 20 میلیون یورویی دولت آلمان به ناشران و کتابفروشی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاری 20 میلیون یورویی دولت آلمان به ناشران و کتابفروشی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید