خبرنگاران 49 محصول در سال گذشته به سبد استاندارد استان همدان اضافه شد

به گزارش وبلاگ چراغ روشن، همدان- خبرنگاران- مدیرکل استاندارد استان همدان به اضافه شدن 49 محصول به سبد کالاهای استاندارد در این استان اشاره نمود و گفت: سال گذشته برای این محصولات پروانه نشان استاندارد اجباری صادر شد که این فرایند نشان دهنده ایجاد واحدهای تولیدی و توسعه صنایع موجود استان است.

خبرنگاران 49 محصول در سال گذشته به سبد استاندارد استان همدان اضافه شد

محمد مددی روز شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار وبلاگ چراغ روشن گفت: با اضافه شدن این محصولات شمار کالاهای دارای نشان پروانه استاندارد به بیش از 600 محصول رسیده است.

وی اعلام نمود: این محصولات جزو اقلام مشمول استاندارد اجباری در تمام بخشهای صنایع غذایی، کشاورزی، ساختمانی، معدنی، خودرو، نیرو محرکه، بسته بندی و سلولزی هستند.

مدیرکل استاندارد استان همدان گفت: این محصولات از ابتدای امسال در واحدهای صنعتی استان فراوری شدند و برای ورود به بازار مصرف داخلی و خارجی نیازمند دریافت نشان استاندارد بودند.

مددی توضیح داد: فراوری کالاها و ارائه خدمات مشمول مقررات استاندارد اجباری، بدون دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد ایران و یا تائیدیه آن، جرم محسوب می گردد و مرتکبان طبق قانون مجازات می شوند.

او اضافه نمود: در سالی که گذشت پروانه استاندارد 69 کالا نیز تمدید شد که از این تعداد 51 فقره اجباری و 18 پروانه تشویقی بود.

مدیرکل استاندارد استان همدان همچنین به موفقیت استان در زمینه تدوین استاندارد اشاره نمود و گفت: در این مدت 26 استاندارد با یاری تیمهای تدوینگر استان تدوین و 106 استاندارد نیز مورد بازنگری نهاده شد.

به گفته مددی در زمینه تدوین و بازنگری، اداره کل استاندارد همدان فراتر از برنامه پیش بینی شده در سال 99 حرکت نموده است.

634 واحد فراوریی و خدماتی مشمول استاندارد اجباری هستند و تمام فرآیند فراوری فراورده های آنان زیر ذره بین کارشناسان استاندارد قرار گرفته است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 49 محصول در سال گذشته به سبد استاندارد استان همدان اضافه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 49 محصول در سال گذشته به سبد استاندارد استان همدان اضافه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید